Kampanie AdWords - szybka widoczność w Google


Internet od kilku lat trafia do największej liczby odbiorców. Co więcej, ma on znacznie większy wpływ oraz zasięg niż radio i telewizja. Coraz więcej firm decyduje się na przeprowadzanie kampanii marketingowych w Google AdWords. Mają one bardzo szeroki zasięg a także trafiają dokładnie do tych odbiorców, którzy są zainteresowani danym towarem lub usługą poprzez określone słowa kluczowe. W przeciwieństwie do pozycjonowania reklama w Google Ads daje natychmiastowy efekt. Dlatego, jeśli dopiero startujesz z biznesem, a konkurujesz na trudne wyrażenia kluczowe, warto, byś zainwestował w płatne linki sponsorowane.

Reklama Google AdWords Poznań


W swojej ofercie posiadamy usługi z zakresu prowadzenia kampanii Google AdWords. Działamy na terenie Poznania i okolic, jednak zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych naszą ofertą. Obok realizacji kampanii oferujemy także pomoc w wyborze odpowiedniej kampanii, dobór środków przekazu oraz przedstawienia informacji. Ponadto bardzo zależy nam również na tym, aby klienci dobrze poznali mechanizmy działania tego narzędzia. Dzięki temu będą mogli w pełni je wykorzystać na własne potrzeby, zgodnie z tym, co ma do zaoferowania ich firma. W poniższym artykule przedstawiamy zatem najważniejsze informacje oraz podstawową wiedzę na tematy związane Google AdWords.

Decydując się na wkroczenie w handel internetowy z dobrym pomysłem warto spojrzeć na inne sklepy internetowe tego typu i zastanowić się, w jaki sposób wyróżnić się spośród ogółu. Oryginalność jest bowiem jednym ze sposobów na zaistnienie w internecie, także na bardzo konkurencyjnym rynku e-commerce. Podstawowym sposobem na mniej typowy wygląd sklepu jest powierzenie wykonania layoutu strony dla profesjonalistów, którzy projektowanie sklepów internetowych mają opanowane do perfekcji i nie posługują się przy tym utartymi schematami, lecz każde z powierzonych zleceń traktują indywidualnie.

Google AdWords Poznań - jak to działa?


Google AdWords jest systemem reklamowym, który został stworzony przez firmę Google. Za jego pomocą wyświetlane są treści reklamowe w postaci tekstu lub grafiki w sieciach reklamowych współpracujących w Google. Oznacza to, że na podstawie frazy, którą osoba poszukująca wpisuje w wyszukiwarkę internetową, zostają wyświetlane odpowiednie reklamy, banery graficzne itp. Kampania Google AdWords obejmuje także promowanie linków związanych z danymi słowami kluczowymi. Podsumowując, Google AdWords stwarza możliwość utworzenia kampanii reklamowej w wyszukiwarce internetowej Google oraz sieciach współpracujących z Google. Wybranie odpowiednich słów kluczowych oraz reklamowanych treści zapewnia dotarcie do odpowiedniej grupy docelowej. Może się to odbyć poprzez:

  • promowane linki,
  • reklamy na stronach współpracujących z Google,
  • reklamy wideo,
  • grafiki ukazujące się podczas szukania słów kluczowych.

Przykład działania Google AdWords na Poznań


Nie trzeba daleko szukać przykładów, bo w końcu może być nim firma, która oferuje usługi z zakresu tworzenia wspomnianych kampanii w okolicach Poznania. Każdy marketingowiec zdaje sobie sprawę, że pierwszą frazą, jakiej będą szukali w internecie potencjalni klienci, będzie: "kampania Google AdWords Poznań". Właśnie po wpisaniu takich słów w wyszukiwarkę owocne żniwo zbiera kampania założona wcześniej przez firmę. Otóż wówczas wyświetlają się wyniki wyszukiwania. Pierwsze z nich to promowane linki wraz z reklamą tekstową, a drugie do grafiki wraz z opisem, które są właśnie skutkiem pracy firmy zajmującej się świadczeniem wyszukiwanych usług. W dzisiejszych czasach jest to szalenie skuteczne z dwóch powodów. Po pierwsze wyszukiwarka internetowa Google jest pierwszym źródłem, gdzie większość osób szuka informacji na dowolny temat. Po drugie ten sposób wyszukiwania informacji łączy się z jasnymi wynikami, które dodatkowo przedstawione są w wersji graficznej. Jest to zatem idealne rozwiązanie na dzisiejsze standardy związane z wyszukiwaniem informacji i odbiorem treści.

Jak wyglądają reklamy w wyszykiwarce w kampanii AdWords?


Opisane wcześniej skuteczne kampanie AdWords posiłkują się dwoma rodzajami reklam: - Reklama w wyszukiwarce w formie tekstowej — składa się ona z dwóch nagłówków, które mogą liczyć do 30 znaków. Kolejnym elementem jest pole tekstowe, które z kolei może zawierać do 80 znaków. Ponadto reklama zawiera także adres URL strony do 15 znaków. Jest to bardzo dużo informacji, które skondensowane są w zwięzłej reklamie. Co więcej, reklamom mogą towarzyszyć rozszerzenia, np. w postaci linków do podstron, informacji o adresie i numerze telefonu uzupełnionym o przyciski zadzwoń. Dzięki temu można zdecydować, jakie informacje wyświetlą się na temat naszej firmy, jeżeli zdecydujemy się na prowadzenie kampanii AdWords. - Reklama w formie graficznej — jak już wspomniano wyświetlanie jej w formie tzw. bannerów. Są one prezentowane na stronach, które należą do sieci reklamowej Google, Youtube oraz skrzynce pocztowej Gmail. Warto wiedzieć, że sieć Google Display Network obejmuje 2 mln witryn oraz dociera do 90% internautów na świecie.

Jakie kampanie są dostępne w Google AdWords?


Google Adwords to narzędzie, które dostarcza praktycznie nieograniczonych możliwości. Dzięki temu każdy reklamodawca znajdzie tu z pewnością coś dla siebie. W Google AdWords dostępne są bowiem następujące kampanie:

  • Sieć reklamowa,
  • Sieć wyszukiwania,
  • Zakupy w Google,
  • Promocje Aplikacji,
  • Wideo.

Każda wymienionych kampanii przynosi inne skutki oraz wykorzystuje inne rozwiązania. Oto wyjaśnienie, jak funkcjonują poszczególne kampanie:

1. Sieć wyszukiwania to wspomniane już promowane linki, które gwarantują skuteczną reklamę widoczną w wynikach wyszukiwania, po wpisaniu konkretnej frazy. Krótka reklama zawiera merytoryczne informacje oraz dane dotyczące kontaktu lub przekierowanie na stronę internetową. Z kolei kampanie produktowe działają na tej samej zasadzie, ale wyświetlają nie tekst a grafikę oraz dane produktu wraz z przekierowaniem do strony internetowej. Wyszukiwanie kojarzone jest z daną reklamą nie na podstawie słów kluczowych, ale na podstawie pliku produktowego przesłanego przez firmę zlecającą kampanię. Sieć wyszukiwania daje zatem szerokie możliwości zarówno dostawcom usług, jak i firmom oferującym produkty.

2. Reklamy w sieci reklamowej — obejmują reklamy graficzne, które wyświetlane są na stronach internetowych wewnętrznej sieci Google m.in. Gmail, Google Play i YouTube. Pozostałe strony internetowe to najwięksi internetowi wydawcy oraz wszystkie serwisy, które chcą zarabiać na odwiedzających je internautach. Rozwiązanie to umożliwia szczegółowe kierowanie tym, do kogo trafiają reklamy. Reklamodawca ma wpływ na to, do jakiej grupy wiekowej trafią reklamy, o jakich zainteresowaniach czy też miejscu zamieszkania. To z kolei umożliwia skuteczną i efektywną reklamę internetową w formie graficznej.

Tutaj warto wtrącić, że w sieciach wyszukiwania i reklamowych często realizowane są kampanie remarketingowe. W nich reklamy i stawki są ustalone ściśle w zależności od odbiorców. Tym samym reklama kierowana jest do ściśle określonych grup. Takie kampanie są bardzo skuteczne, co wynika z personalizacji komunikatów.

3. Reklamy w aplikacjach — to nic innego, jak reklamy, które wyświetlane są w celu wypromowania danej aplikacji i zachęcenia do pobrania jej. Najczęściej można je zobaczyć w aplikacjach, ale są często prezentowane także w wynikach wyszukiwania lub sieci reklamowej. Co ciekawe, bardzo łatwo jest zmierzyć wynik skuteczności kampanii w tej sytuacji, gdyż cel jest prosty — pobranie danej aplikacji.

4. Reklamy wideo — jest to idealne rozwiązanie dla promowania reklamy w wersji audiowizualnej. Zazwyczaj są one wyświetlane przed danym wideo lub w jego trakcie. Reklama nie jest nachalna, bo można ją pominąć po 5 sekundach, a często przez ten czas może zachęcić odbiorcę do zapoznania się z produktem lub obejrzenia jej do końca. Wybór kampanii pozostaje klientowi. Jednak jak widać, dzięki Google AdWrods dostępne są liczne rozwiązania, które pomogą w skutecznym wypromowaniu firmy za pomocą e-marketingu.

Kampania Google AdWords cennik - Poznań

Mogłoby się wydawać, że usługi związane z internetową reklamą będą kosztowne. Może to budzić pewien niepokój zwłaszcza w zestawieniu z ich skutecznością. Na szczęście kampania Google AdWords ma przejrzysty cennik i gwarantuje opłaty tylko za rzeczywiste wyniki. Zapewne także dlatego cieszy się tak ogromną popularnością. Istnieją trzy podstawowe sposoby rozliczania reklam publikowanych w związku z kampanią Google AdWords:

- CPC, czyli Cost Per Click – z języka angielskiego oznacza to koszt pojedynczego kliknięcia. Jest to model rozliczenia Google AdWords, w którym reklamodawca płaci za kliknięcie. Podczas tworzenia kampanii ustawia się tzw. "max CPC", czyli maksymalna wartość CPC, której nie można przekroczyć. Realny CPC to minimalna kwota, jaka jest potrzebna, by przelicytować konkurenta, którego reklama wyświetla się pod naszą.

- CPM, czyli Cost Per Mille – z języka angielskiego koszt tysiąca wyświetleń reklamy. Ten model rozliczania reklam najczęściej stosuje się w sieci reklamowej. Wówczas reklamodawca rozliczany jest na podstawie każdego tysiąca wyświetleń jego reklamy.

- CPV, czyli Cost Per View – z języka angielskiego koszt wyświetlenia. Model rozliczania reklam AdWords, który przyjmuje się wyłącznie w przypadku reklam wyświetlanych w serwisie YouTube. W tej wersji rozliczenia opłata ponoszona jest za każde obejrzenie danego filmu na YT.

Korzyści wynikające z prowadzenia kampanii w Google AdWords

Nie bez powodu rozwiązanie to cieszy się coraz większą popularnością. Jego sukces wynika m.in. z faktu, że ma on kilka zalet, które trudne są do osiągnięcia w przypadku innych narzędzi e-marketingu. Oto podstawowe korzyści, jakie niesie ze sobą to narzędzie:

- szybki efekt — reklamy wyświetlane są od razu i nie trzeba czekać na długofalowe efekty, - ogromny zasięg — jak już wspomniano, reklamy prezentowane za pomocą Google AdWords docierają do 90% internautów na całym świecie,

- elastyczność — rodzaj kampanii i grupa docelowa mogą być dobrane odpowiednio do klienta, jego oferty, prognoz i potencjalnych klientów,

- mierzalność — odpowiednia konfiguracja konta pozwala na śledzenie i analizowanie wyników; przedstawione w prosty sposób dane ukazują, czy założony cel jest realizowany,

- precyzja — Google AdWords zapewnia, że reklamy i prezentowane treści trafiają do odpowiedniej grupy odbiorców, która zainteresowana jest danym tematem.

Podsumowując, Google AdWords jest narzędziem bardzo skutecznym, bez względu na to, jaki jest profil reklamodawcy. Warto jednak zwrócić się o pomoc do profesjonalistów, którzy poprowadzą kampanię tak, że przyniesie pożądane, a wręcz zachwycające rezultaty.